SPORT / Hokej

Popis:
29.11.2017

Olomouc přehrála Pardubice v prodloužení

OLOMOUC / PARDUBICE

Již od úvodních minut začali Kohouti tlakem na Kacetlovu branku, ale překvapivě se v první třetině prosadili pouze hosté. Ve druhé třetině domácí hosty přestříleli vysokým poměrem a dokázali otočit vývoj utkání. Pouhých dvaadvacet vteřin před koncem základní hrací doby poslalo Dynamo zápas do prodloužení, kde bonusový bod domácím vystřelil Jan Knotek a Kohouti tak bodovali poosmé v řadě.

Po opatrném začátku poprvé vystrčili růžky hosté, kteří se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Z akce Petra Sýkory s Markem Trončinským ale nakonec nic nebylo, jejich přihrávka neprošla přes ležícího obránce. Naopak olomoučtí hokejisté se začali zvedat a postupně začali svého soupeře čím dál více svírat. Po střele Jana Káni se otevřela odkrytá brána před Davidem Ostřížkem, ten ji ale minul.

Rostoucí aktivita domácích měla za následek fauly Dynama, převaha svěřenců Zdeňka Venery se tak ještě zvýraznila. V první početní převaze byl v nejlepší pozici Marek Laš, jeho ráně z mezikruží ale chyběla přesnost a ozval se jen dunivý zvuk mantinelu. Když už se Pardubice dostaly do útočného pásma, jejich střelecké pokusy skončily na chráničích obránců v červeném nebo v lapačce Branislava Konráda, jako v případě střely Petra Sýkory z vrcholku pravého kruhu.

Zato Ondřej Kacetl si na opačné straně na nudu rozhodně stěžovat nemohl. Čelo se mu opotilo v další přesilové hře domácích, když se na pravém kruhu proti němu chystal František Skladaný. Ten hrál důležitou roli i v další šanci, po jeho teči dorážel Roman Vlach. Skóre se měnilo vzápětí, nečekaně se však radovali Východočeši. Po nenápadné akci si řekl o přihrávku Martin Kaut, na vrcholku pravého kruhu se opřel do kotouče a z první jej poslal do sítě.

Nepříznivý stav s domácím mužstvem nijak nezamával a druhá dvacetiminutovka začala jejich tlakem. Hned v úvodní minutě po střele Františka Skladaného dorážel Roman Vlach, jenže nepřehodil brankářovy betony. Přesto se Hanáci dočkali zaslouženého vyrovnání. Vilém Burian objel bránu. Jeho první přihrávka před brankoviště neprošla, na druhý pokus ovšem přistála na hokejce Kevina Sundhera, jehož přesná rána zápěstím zapadla za Kacetlova záda.

Brzy se fanoušci Olomouce mohli radovat z bleskového obratu, střelu Jana Eberleho ale zastavila horní tyč. Břevno zacinkalo i za Branislavem Konrádem, hned z dalšího protiútoku do něj namířil Sacha Treille. To byla jedna z mála útočných akcí Dynama. Na slovenského gólmana za celou třetinu letěly pouze čtyři střely, Hanáci jich vyslali pětkrát tolik.

Skandování svého jména slyšel Jakub Galvas. Mladičký obránce se sebevědomě vydal středem hřiště až do útočného pásma a individuální akci zakončil střelou. Krátce po polovině utkání se stalo to, co viselo ve vzduchu už dlouho. Roman Vlach vyhrál buly v útočném pásmu a Lukáš Galvas posunul puk na Jana Eberleho. Ten pohotově vypálil zápěstím a našel skulinku mezi rukou a tělem Ondřeje Kacetla.

Ve třetím dějství se hra vyrovnala a Dynamo si především v jeho úvodu vytvořilo zajímavé možnosti. Rostislav Marosz zůstal osamocen mezi kruhy, jeho tvrdou ránu Konrád vyrazil betony. Hosté dostali dokonce dvojnásobnou početní výhodu. V olomouckém brankovišti bylo pořádně rušno v jejích posledních sekundách, Branislav Konrád i bez hokejky a s pomocí svých spoluhráčů hubený náskok uhájil.

Vedení pak mohl navýšit Marek Laš. Šikovně si zpracoval puk rukavicí a natlačil se za obránce, naděje hostů ovšem držel Ondřej Kacetl. Hostující brankář si poradil i se střelou Františka Skladaného, i když mu nejprve vypadla z rukavice. Čas neúprosně ubíhal. Pardubice byly nuceny riskovat bez brankáře a taktický manévr jim vyšel dokonale. Petr Sýkora na modré čáře prodloužil přihrávku k Ty Wishartovi, jehož dělovku nedokázal nikdo zastavit. Po šedesáti minutách byl tak stav nerozhodný.

Prodloužení tří proti třem nabídlo parádní podívanou. Hned na jeho začátku v přečíslení nabil Jan Knotek Martinu Vyrůbalíkovi, Ondřej Kacetl se ovšem bleskově přesunul a prudkou ránu zneškodnil betony. Do stejné situace se dostali i Martin Kaut s Tomášem Rolinkem, ti ale svoji kombinaci přehnali a kotouč skončil v moci Branislava Konráda. Rozhodnutí padlo dvaadvacet sekund před koncem prodloužení. Marek Laš vyslal do úniku Jana Knotka, jenž propálil gólmana Pardubic a přisoudil svému mužstvu bonusový bod.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 3:2 po prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Sundher (Burian), 32. Eberle (L. Galvas, Vlach), 65. Knotek (Laš) – 16. Kaut (Poulíček, Voženílek), 60. Wishart (P. Sýkora, Cardwell)
Rozhodčí: Kika, Mrkva – Ganger, Hanzlík
Vyloučení: 5:5, navíc Mojžíš (Dynamo Pardubice) 10 min. OT
Diváci: 3804

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Jaroměřský – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – J. Káňa, Mráz, Ostřížek – Holec, Sundher, Jergl.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Ščotka, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Voženílek – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Bojko, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut.

Autor / zdroj: Kamila Ludwigová, Milan Sochor / hc-olomouc.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dřevěné a mechanické betlémy jsou k vidění v Poličce

Nevíte, kam vyrazit se svými blízkými či přáteli o vánočních svátcích? Navštívit můžete vánoční výstavu v poličském muzeu. Uvidíte betlémy pestře malo

Post

Jóga, smích a Bohuslav Martinů? Zda to jde či nejde dohromady, zjistíte v poličském muzeu.

Jóga pro děti i dospělé? To je pohyb, hraní, radost, fantazie, rovnováha, sebedůvěra… Nečekejte klidnou hodinu, jóga v muzeu bude plná smíchu. Zároveň

Post

Při poličském adventním tvoření se budou vyrábět vrkoče

Máte chuť si v tomto předvánočním čase vyrobit tradiční lidovou dekoraci, která v dobách našich předků nahrazovala ozdobený vánoční stromeček? Muzejní

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA