CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
10.12.2018

Jóga, smích a Bohuslav Martinů? Zda to jde či nejde dohromady, zjistíte v poličském muzeu.

POLIČKA

Jóga pro děti i dospělé? To je pohyb, hraní, radost, fantazie, rovnováha, sebedůvěra… Nečekejte klidnou hodinu, jóga v muzeu bude plná smíchu. Zároveň její cviky uvedou vaše tělo, mysl, vědomí i duši do rovnováhy.

Smích s lidmi byl a bude. Možná i sám Bohuslav Martinů se smál při tvorbě svých kresbiček a tento jedinečný cyklus tu již navždy bude vytvářet úsměvy na našich tvářích. Nechte tento úsměv přejít až k smíchu a rozeznít humornost kreseb ve svém těle.

Jóga smíchu vznikla v roce 1995 v Indii. U jejího zrodu stál lékař Madan Katária se svou manželkou. Cvičení je založeno na dětské hravosti a nakažlivosti smíchem. Pomáhá udržovat a zlepšovat fyzické zdraví, odstraňovat negativní myšlenky a emoce. Zlepšuje také náš imunitní systém, pomáhá cirkulaci lymfatického systému, napomáhá trávení a pomáhá i při hubnutí.

Při cvičení jógy si začnete uvědomovat tělo, že ho máte s sebou, a postupně začnete vnímat efekt na hlavě, dokážete se dívat na věci s nadhledem,“ říká kurátorka akce Jana Vlčková. „Jóga je taková obecná nauka o životě, vychází z obecných zákonitostí života, popisuje je a dává návod, jak jim porozumět a žít v souladu s nimi. Ukazuje cestu k zlepšení či udržení dobrého, zdravotního stavu. Jógové cviky působí komplexně a uvádějí tělo, mysl, vědomí i duši do rovnováhy. A smích? Ten přece léčí,“ s úsměvem dodává.

Cvičení se koná ve středu 12. prosince v poličském muzeu. Rozděleno bude na dvě kategorie a to děti od 15.30 hodin a dospělí od 17.00 hodin. Vezměte si pohodlné oblečení.

Autor / zdroj: Alena Zavoralová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Nová zámecká sezóna V Moravské Třebové představí řadu novinek

V sobotu 23. března v 14:00 se pro návštěvníky zámku v Moravské Třebové otevírají brány turistické sezóny 2019.

Post

Smetanova Litomyšl zahájila předprodej vstupenek

První březnová středa tradičně patří zahájení předprodeje vstupenek na Smetanovu Litomyšl. I letos se úderem desáté hodiny spustil prodej na jednačtyř

Post

Jak se žilo na hradě a jak v podhradí? Muzejníci nabízejí výlet až do středověku

Chcete prožít jeden den ve středověku? Tak se přijďte podívat na stejnojmennou interaktivní výstavu, kde si můžete vše sami vyzkoušet, osahat a očicha

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA